Konkurs Barmański IWCC 2022 Austria!

Emocje już opadły, dlatego w skrócie chciałbym przedstawić wam opis konkursu na jakim miałem możliwość wystąpienia kolejny raz! I to z najlepszym wynikiem w swojej grupie!
International Winter Cocktail Congress 2022!

w tym roku w miejscowości Loipersdorf Bei Fürstenfeld odbyła się 25 edycja konkursu barmańskiego organizowanego przez Austriackie Stowarzyszenie Barmanów oraz przez dwukrotnego mistrza świata Mario Hofferr. Od ponad 10 lat, wydarzenie zmieniało się w regulaminie o 180%  – obecnie śmiało mogę napisać że jest najbardziej kreatywnym wydarzeniem dla barmanów w Europie, a może i na świecie. Regulamin techniczny jest zminimalizowany do minimum, liczy się prezentacja, koktajl i sposób serwowania koktajlu – INOWACJA!

Konkurs składa się z eliminacji w pierwszym dniu, ale warto dodać że większość zawodników przyjeżdża dzień wcześniej na „aperitif” połączony z dodatkowymi atrakcjami, w tym roku była to strefa red bulla połączona z możliwością usługi fryzjer/barber, makijaż oraz studio tatuażu. Każdemu zależy żeby w dniu występu wyglądał jak „milion dolarów”.

Dzień konkursowy

zaczyna się od odprawy dla zawodników oraz sędziów. Rywalizacja, w tym roku uczestniczyło około 40 zawodników. 6 finałowa prezentowała się tak!

1 miejsce Rick Gin Group Dominik Wolf Team Austria

1 miejsce Organics by Red Bull Guillermo Pittaluga Team Uruguay

1 miejsce ISI & Monin Group Artur Wawrzyszczak Team Poland

1 miejsce Hennessy Group Martin Vogeltanz Team Czech Republic

1 miejsce Top Spirit Group Francine Bares Team Germany

1 miejsce Bacardi Group Laur Ihermann Team Estonia

Po dniu pełnym emocji, wszyscy goście oraz zawodnicy wybrali się z pochodniami do restauracji na pięknym wzgórzu. Gdzie czekała na nas prawdziwa austriacka uczta i gościnność! Wydarzenie IWCC to nie tylko konkurs, to również masterclass, gdzie czerpiemy inspirację oraz nową wiedzę. W tym roku organizator przygotował następujące warsztaty:

Marian Beke and Spice – Monin Masterclas

Amaro Montenegro – Masterclass

Tequila Patron – Masterclass Bacardi/Martini

Austrian Bartender  – Moet Hennessy Assemblage

Po intensywnym dniu szkoleniowym,  duża ilość inspiracji, przyszedł czas na relaks, basen oraz zabiegi SPA.

 

Gala Dinner

Wieczór to gala dinner dla 300 osób, stworzeni największej ilość klasycznego koktajlu negroni 1300L!!! oraz dwie sceny konkursowe,  pierwsza super finał koktajli klasycznych – innowacyjnych, druga scena to finał pokazów flair!

Zwycięzcą IWCC okazał się Guillermo Pittaluga z Urugwaju. Świętowanie trwało do wczesnych godzin porannych, z masą starych i nowych przyjaciół ze świata, bardzo się cieszę że po prawie dwu letniej przerwie, konkursy wracają i cały czas możemy pokazywać nasze możliwości. Rekomenduję konkurs każdemu, kto uważa że koktajle to nie tylko smak, ale również sposób prezentacji oraz serwisu!

What's your reaction?
1Like2Love0Happy0Sad0Dislike