Bar Lady Grecja 2024!

Panowie powinni przyjechać na taki konkurs i zobaczyć, jak wygląda prezentacja, wsparcie rywala i bajeczne koktajle! Światowy Konkurs Barmański dla Kobiet! BarLady 2024 już za Nami! Ale czy emocje opadły?!
Grecja – Ateny BarLady 2024

Do Aten wybieramy się w dwie osoby Ania Gustaw zwyciężczyni polskich eliminacji oraz Artur Wawrzyszczak jako delegacja Stowarzyszenia Polskich Barmanów. W hotelu meldujemy się  późnym wieczorem w dniu przed konkursowym. W lobby hotelowym zostajemy przywitani przez inne reprezentacje i zaproszeni do wspólnego zwiedzania lokalnych koktajl barów. Tego dnia odwiedziliśmy Baba Au Rum oraz The Clumsies, późnym wieczorem wróciliśmy do hotelu.

Eliminacje!

Pierwszy dzień konkursu Bar Lady 2024 w Grecji rozpoczął się od fascynującego zwiedzania Aten z przewodnikiem. Uczestnicy mieli okazję podziwiać liczne atrakcje miasta, takie jak Akropol, Plaka – malownicza dzielnica z wąskimi uliczkami i tradycyjnymi greckimi tawernami, czy też Muzeum Akropolu. Po południu rozpoczęła się runda eliminacyjna konkursu. Gdzie dwadzieścia barmanek z całego świata miały zaprezentować dwa koktajle – pierwszy inspirowany swoim krajem oraz drugi klasyczny koktajl z wykorzystaniem składników sponsorskich. Warto dodać że organizatorzy konkursu zaprosili Artura do sędziowania koktajli. Co uważamy za miły gest w moim kierunku i uznanie na arenie międzynarodowej. Zmagania kończą się bez wejścia Ani do finału konkursu, uważam że zabrakło doświadczenia oraz szczęścia, ponieważ koktajle miała bardzo ciekawe i efektownie zaprezentowane. Dzień kończymy w lokalu Drunk Sinatra przy jedzeniu i koktajlach.

Drugi dzień rozpoczął się od porannego odpoczynku i czasu na zwiedzanie we własnym zakresie Aten. Piękna pogoda, niezliczone atrakcję Aten – na pewno warto było się wybrać i zwiedzić tą wspaniałą metropolię. Runda finałowa rozpoczęła się o dodatkową konkurencję z koktajlami bezalkoholowymi dla wszystkich barmanek. Wiemy wszyscy doskonale że koktajle bezalkoholowe odgrywają bardzo dużą rolę w barach, i na tym poziomie również Bar Lady z całego świata miały pokazać swoje propozycje. Kolejne rundy odbywała się bardzo dynamicznie i towarzyszyły im duże emocje. Widziałem jak bardzo dziewczynom zależy i jak ciężko zapanować nad stresem. Emocje unosiły się w powietrzu podczas ogłaszania wyników, jednak ostateczne rezultaty potwierdziły wysoki poziom konkursu. Konkurs Bar Lady 2024 w Grecji przyniósł wiele niezapomnianych momentów, jednocześnie promując kunszt oraz talent barmanek z różnych krajów.

Wyniki!

Tanqueray 0.0 Mini Contest: Angelika Larkina (Estonia)

National Cocktail Category:
1st Place – Kenia Borton (Cuba)
2nd Place – Lottie Barnard (United Kingdom)
3rd Place – Helga Signy (Iceland)

Classic Cocktail Category:
1st Place – Moa Johansson (Sweden)
2nd Place – Zanna Brune (Latvia)
3rd Place – Janette Bertenyi (Finland)

Barlady of the Year 2024
Janette Bertenyi (Finland)

Podsumowując, ogromnie cieszę się że miałem okazję być na takim konkursie, to co było widoczne i na pewno cieszy i różni od nas Panowie to wsparcie każdej z dziewczyn dla konkurentki. Widziałem dziewczyny, pewne siebie, przygotowane, z fantastycznymi  koktajlami. Uważam że dla tych Pań to nie będzie chwila, One maja pasje i gościnność we krwi będzie to dla nich przygoda na dłuższy czas o nazwie BarLady!

Na pewno warto już zwrócić uwagę na przyszłe eliminacje i zaplanować termin na konkurs Bar Lady 2025 Polska!

Do zobaczenia przy barze!

#drink #cocktail #feel #wow #artiwa #barlady #2024 #championship

What's your reaction?
2Like2Love0Happy0Sad0Dislike