Galaktyczni! Mistrzostwa Polski Barmanów 2022!

I Mistrzostwa Polski Barmanów OPEN SPB – Classic oraz Flair, lepszych wyników nie mogliśmy sobie wymarzyć! Śmiało możemy napisać że 2022 rok należy do WOW ARTIWA!
I Mistrzostwa Polski Barmanów OPEN 2022!

Tegoroczne Mistrzostwa Polski, a zaraz eliminacje Mistrzostw Świata Interntaional Bartenders Association CUBA 2022 odbyły się w dniach od 17 do 18 maja podczas targów EURO Gastro w Nadarzynie. Dodatkowo zawody przybrały oficjalna nazwę I Mistrzostwa Polski Barmanów OPEN – każdy barman z Polski mógł wsiąść udział w zawodach. Udało się zgromadzić osiemnastu barmanów z autorskimi recepturami.

BARMAN CLASSIC

Pierwszy dzień to zmagania barmanów klasycznych, w tym roku zawodnicy mieli za zadanie wykreowanie koktajlu after dinner na bazie Havana Rum głównego sponsora. Koktajl after dinner ma spełnić zadanie deseru lub digestive (digestive koktajl – mocny wspomagający trawienie). WOW ARTIWA reprezentowali w klasyce Artur Wawrzyszczak oraz Rafał Dobrowolski, warto tutaj wspomnieć że w 2017 roku, nasz barman Rafał reprezentował Polskę na MŚ w Kopenhadze. Jeśli chodzi o Artura, jak sam nie raz opowiadał konkurs eliminacyjny nie należy do jego delikatnie mówiąc „ulubionego”, może się pochwalić dwukrotnie drugim miejscem oraz dwukrotnie trzecim miejscem na podium.

Zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani, receptury były sprawdzone i przemyślane. Jednak był to dzień wypełniony stresem, skupieniem oraz pięknymi emocji. Do ostatniego momentu nie było pewne kto znajdzie się na podium. Po 4 godzinach zmagań przyszedł werdykt:

I Miejsce Artur Wawrzyszczak – WOW ARTIWA

II Miejsce Bartosz Baranowski – COCKTAIL BAZZAR

III Miejsce Paweł Machnio – HOTEL NYX WARSZAWA

 

Komentarz Artura po ogłoszeniu wyników był jasny, że bardzo długo czekał na to zwycięstwo (osiem lat) i bardzo je docenia. Zadeklarował że na pewno do Mistrzostw Świata jakie odbędą się w listopadzie na Kubie będzie bardzo dobrze przygotowany. Dodatkowo pogratulował wszytkom zawodnikom!

 

 

BARMAN FLAIR

Drugi dzień zawodów to kategoria flair – czyli przygotowywanie koktajl z najlepszym show barmańskim dla gości. Podczas przygotowywania koktajli, barmani wykonują nie zliczoną ilość sztuczek z butelkami, kubkami, sprzętem barmańskim. Podobnie jak w kategorii klasycznej, w kategorii flair barmani mieli przygotować recepturę After Dinner. Bardzo duża publiczność na targach, podnosiła rangę wydarzenia. WOW ARTIWA reprezentował Kacper Smarz!

Publiczność była pod ogromnym wrażeniem poziomu zawodników. Barmani pokazali flair oraz koktajle na najwyższym poziomie. Jednak dwóch zawodników ścigało się o I miejsce, Kacper oraz Krzysztof – reprezentant Polski na MŚ w Chinach w 2019 roku. Finalnie po ogłoszeniu wyników to Kacper Smarz będzie reprezentował Polskę na Kubie.

 

I Miejsce Kacper Smarz

II Miejsce Krzysztof Bajerski

III Miejsce Kornelia Labczyk

Podsumowując, ogromnie się cieszymy że dzięki pasji, ciężkiej pracy będziemy reprezentować Polskę na Mistrzostw Świata Interntaional Bartenders Association CUBA 2022. Przed nami bardzo mocny sezon eventowy. Do zobaczenia przy barze!

#drink  #cockotail  #feel  #wow  #artiwa

 

What's your reaction?
1Like4Love0Happy0Sad0Dislike