Kultura Degustacji – Vodka Tasting

Atrakcja – Kultura Degustacji – Vodka Tasting

Degustacje mocnych alkoholi zawsze wiąże się z uśmiechem i licznymi komentarzami że jakie to będzie picie…

Dzisiejszy tekst, a tym samym opowieść o degustacji alkoholu będzie na przykładzie zaproszenia jakie otrzymałem od London Univestity of Economi dla studentów. Kolejny raz wróciło do mnie jak bumerang, że jeśli robisz coś z pasji i chcesz przekazać wartościowe  informacje, ludzie Ci pomogą i na pewno pokażą jakie są możliwości. Zaproszenie do London Univestity of Economi, nie było przypadkowe. Około 10 miesięcy temu miałem okazję prowadzić degustacje w Warszawie, gdzie po tastingu podszedł do mnie jeden z uczestników, powiedział że bardzo mu się podobało i zaprosi mnie do Londynu. Czas pandemii mocno wydłużył event w czasie. Jednak kiedy nadarzyła się okazja organizator zarezerwował termin i powiedział że planuje zmienić sposób postrzegania wódki przez osoby z różnych kultur świata. Oczywiście jednym z ogniw tej zmiany miałem być ja i moja prelekcja oraz produkty Chopin Vodka.

 

Dla mnie degustacja wyglądała standardowo, jednak uczestnicy to osoby związane bardziej ze studiowaniem ekonomii oraz stosunków międzynarodowych. Początek wymagał zaprezentowania całej historii wódki w Polsce, najlepsze, dobre, i gorsze momenty w historii polskiego gorzelnictwa. Co spotkało się z rewelacyjna interakcja i pozwoliło przejść do kolejnej części, czyli degustacji. Na panel wybraliśmy 6 sampli, 3 okowity żyto, pszenica, ziemniak oraz 3 wódki odpowiadające smakami okowit. Wstęp do degustacji to objaśnienie sposobu destylacji oraz różnicy w sposobie uzyskania wybranego produktu. Na przykładzie slajdu łatwo można ukazać różnice w procesie powstawania. Degustacji to już sama przyjemność, pokazanie że bardzo ważny jest surowiec i jego najwyższa jakość. Uczestnicy byli pod ogromny wrażeniem jak alkohole mogą się od siebie różnic. Każdy z gości mógł dopasować do siebie wybrany alkohol i poczuć jego najlepszy smak oraz aromat.

 

Mam ogromną satysfakcję że Polska zaczyna wracać do korzeni gorzelnictwa i robi to na najwyższym poziomie. Dodatkowo cieszę się że mogę być częścią tego przedsięwzięcia i pokazywać że nasz narodowy trunek że to alkohol najwyższej jakości, który ma charakter, smak, aromat i piękną historię.

Jeśli chciałbyś zorganizować degustacje w Polsce lub za granicą, serdecznie zapraszam.

#WOWodkatasting

 

 


 

 

 

 

What's your reaction?
0Like1Love0Happy0Sad0Dislike