Koktajlowy Bar Na Weselu – 2000 PLN vs 6000 PLN

Atrakcja – Koktajlowy Bar Na Weselu

Na początku abyśmy się dobrze zrozumieli, przy kwotach z powyższego pytania nie chodzi o ilość zaproszonych gości weselnych. Przyjąłem że najwięcej wesel mieści się w ilości od 100-120 osób i to są kwoty zaproponowane przez danych barmanów lub agencje barmańskie za ich usługę. Nasza agencja działa od 2010 roku, w najlepszych sezonach wykonywaliśmy ponad 100 realizacji weselnych w całej Polsce. Czy uważamy się za ekspertów w naszej dziedzinie? Myślę że tak. Spędziliśmy setki godzin na obsłudze wesel, urodzin, imprez, eventów, jednak rynek cały czas ewoluuje i cały czas pokazujemy nowe możliwości. Kiedy otwieraliśmy agencje, firm konkurencyjnych w Warszawie mogliśmy policzyć na palcach dwóch rąk. Obecnie zarejestrowanych podmiotów tylko w woj. Mazowieckim jest około setki. Ogromna konkurencyjność oraz różnorodność ofert.

O co tu chodzi?!

Wracając do pytania, żeby przybliżyć Państwu różnice w ofertach postaram się przytoczyć kilka przykładów, a następnie rozbić to na czynniki pierwsze w danych usługach i wytłumaczyć dlaczego oferty tak się różnią. Pierwsze, planujemy zakup samochodu – nasz cel jest abyśmy podróżowali samochodem, dlaczego Państwo decydują się na zakup (marki przykładowe) Skody, a inni na zakup Bentleya? Oczywiście nie chodzi o koszt, czy osoby zamożnej nie stać na Skodę??? Myślę że stać, jednak osoba ta chce aby jej samochód wyglądał pięknie, był bezpieczny i wyposażony w najlepsze dostępne nowinki. Kolejny przykład, wybierają się Państwo na wakacje nad morze, rezerwują kwaterę prywatną w ulubionej miejscowości aby odpocząć, jednak trafiacie do obiektu gdzie za ścianą wynajmuje nocleg czterech młodych panów – impreza od popołudnia do samego rana, każdy był młody i wie, że sił jest dużo więcej, tylko czy urlop będzie udany? Opcja druga, jadą Państwo do tej samej miejscowości i rezerwują hotel pięciogwiazdkowy. Śniadanie serwowane do pokoju, z okna widok na morze. W obu przypadkach jesteście Państwo nad morzem. Jednak wypoczynek wygląda inaczej – zgadzamy się. Stąd różnią się również kwoty usług barmańskich.

Historia pisze scenariusze….

Czy oszczędność ma zawsze sens? Podam przykłady. Odbieram telefon w sobotę rano, koło godziny 8:00 dzwoni mama młodej i prosi mnie o pomoc, czy możemy pomóc, ponieważ barman miał obsługiwać wesele córki, jednak chyba za bardzo przeliczył swoje możliwości dnia wcześniejszego (alkohol) i napisał, że go nie będzie… Kolejny przykład jest godzina 15:00, dzwoni obsługa sali, że barman, który przygotowuje wesele się poślizgnął na mokrej podłodze i pękła mu ręką, zabrało go pogotowie, nie ma możliwości aby obsłużył wesele… wesele zaczyna się o 18:00. Robi się nerwowo…

 

…obsługuj tak jak byś chciał być obsługiwany.

Szanowni Państwo, to jedne z nielicznych historii z jakimi mieliśmy do czynienia podczas naszej działalności. Dwa wątki które, wymieniłem wydarzyły się naprawdę, w pierwszej sytuacji w godzinach porannych udało nam się zorganizować barmana i całe zaplecze do obsługi. Para młoda oraz mama dziękowali nam bez końca po realizacji, dodam że jaki marketing otrzymaliśmy od nich to do dnia dzisiejszego się ciągnie za nami (warto pomagać). Druga sytuacja była wręcz podbramkowa, nasz barman, złamana ręka, do początku wesela trzy godziny. Plusem zaistniałej sytuacji było to, że bar oraz zapiecze było gotowe do serwisu. Szybka logistyka i możliwość transferów barmanów miedzy realizacjami, udało się obsłużyć wesele. Para młoda dowiedziała się o zaistniałej sytuacji nad ranem, nie wierzyli, że taka sytuacja miała miejsce. Tutaj mogą Państwo poznać możliwości agencji barmańskich. Warto weryfikować usługodawców.

Składniki / Barman / Koktajl

Jako Polacy lubimy biesiadować, odwiedzamy restauracje, dlaczego jedno danie kosztuje 15PLN a inne w renomowanej restauracji 80PLN.  Tutaj możemy kolejny raz wejść w sytuacje niezwiązaną z barem. Jeśli jest topowy szef kuchni i serwuje dania z najlepszych składników – otrzymujemy danie, które wyróżnia się sposobem podania i smakiem, zgadza się. Mogę Państwa zapewnić, że jeśli zdecydujecie się na usługę topowych barmanów, otrzymacie koktajle autorskie spełniające najbardziej wymagające gusta. Barman, wygrywający konkursy wśród innych barmanów czymś musiał się wyróżnić, a ten warsztat chce przenieś na swoje koktajle. Koktajle to sztuka łączenia alkoholu ze składnikami czasem nie oczywistymi.  Czy marchewka i biała czekolada do siebie pasuje, zapewniam że tak i to bardzo. Dodatkowo barmani mogą zaproponować drinki na własnych syropach lub kordiałach, przygotowanie ich też zajmuje czas. Jednak smak koktajlu jaki możemy uzyskać widzimy potem poprzez uśmiechy gości. Kolejnym ważnym aspektem jest dobór alkoholu, możemy przygotować receptury koktajli na słabych składnikach lub wybrać alkohole premium i składniki najwyższej jakości – to również przekłada się na cenę usług.

 

Bar / Serwis barmański

Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę to strefa barowa, piękny bar, dodatki, cała otoczka to też są emocje. A czy na własnym weselu nie o to nam chodzi? Detale tworzą całość i tworzą piękny efekt. Barmani schludnie ubrani w dopasowanych ubraniach do realizacji. Najwyższej jakości obsługa, dopieszczona poprzez rozmowę z gośćmi oraz serwis koktajli. Zaproponowanie idealnego koktajlu danej osobie. Zagwarantowanie, że goście będę się przy barze czuli dobrze i wspominali nas przez długie lata. W tej branży najważniejsza jest gościnność przy barze i dzięki niej jesteśmy w tym właśnie miejscu.

Czy warto wybrać droższą usługę?

Na to pytanie Państwu nie odpowiem, ponieważ każdy podejmie decyzję osobiście. Jednak myślę, że przy skali kosztów jakie ponosimy przy uroczystości weselnej, oszczędność 10-15PLN per osoba, nie stanowi problemu.

Zapraszamy Państwa do poznania oferty WOW ARTIWA – DRINK COCKTAIL FEEL WOW!

 

 

 

What's your reaction?
2Like4Love0Happy0Sad0Dislike