MAM KACA, CO ROBIĆ?

MAM KACA, CO ROBIĆ? – praktyczna wiedza na temat, jak radzić sobie z gorszym samopoczuciem na drugi dzień po „niezapomnianej” imprezie.

Będziecie nam dziękować za te kilka porad, które uchronią Was oraz Wasz organizm przed syndromem dnia poprzedniego. Zapewne większość z nas odczuła go nie jeden raz, obiecywaliśmy sobie, że ostatni a i tak wraca do nas jak bumerang. Kac to nic innego jak zatrucie organizmu. Odczuwamy bóle brzucha, mdłości, zawroty głowy. Jak sobie z tym radzić?


ZAPOBIEGAJ! Już na starcie imprezy pomyśl o dniu jutrzejszym!

Pamiętaj, że alkohol spożywany na „pusty” żołądek do niczego dobrego nie doprowadzi,
a Twoje przyjęcie może się zakończyć szybkim „falstartem”. Tłuszcze zapobiegają wchłanianiu się alkoholu do organizmu. Staraj się dobierać posiłki tłuste, unikaj węglowodanów.
Kolejnym ważnym elementem diety przy spożywaniu alkoholu jest dostarczenie odpowiedniej ilość wody, najlepiej niegazowanej. Alkohol powoduje że nasz organizm się odwadnia, dlatego zawsze w dobrych koktajl barach serwują Ci koktajl = szklanka wody. Pamiętaj o tym!

Pamiętaj o tym – PODPOWIADAMY!

W planach masz wesele, przyjęcie… Doskonałym pomysłem jest przygotowanie naszego organizmu wcześniej na alkohol. Jak możemy to zrobić? Najprostszym rozwiązaniem jest dostarczenie większej ilości witaminy C. Witamina C zmniejsza objawy kaca, dlatego że zawiera kwas askorbinowy, który wpływa na większą ilość glutationu. Królową witaminę C – znajdziecie głównie w cytrusach, dlatego warto sięgnąć po koktajle wymieszane z sokiem z cytryny lub limonki. Unikajcie za to napojów wysoko słodzonych cola, sprite, często przez ilość cukrów jakie dostarczyliśmy do organizmu, również będziemy źle się czuli. Piwo, wino, wódka, whisky, zapamiętajcie żeby nigdy nie mieszać alkoholu, jeśli pijesz wino pozostań przy winie, jeśli pijesz wódkę pij koktajle na wódce.

KONIEC IMPREZY – zapomniałem o wskazówkach!

Impreza dobiega końca w Ty już wiesz, że przeliczyłeś swoje możliwości, zdajesz sobie sprawę, że KAC Cię nie ominie, co robić!? Nie będzie lekko, ale na pewno pomoże… wypij dużą ilość wody niegazowanej min. 1,5l przed snem (nie będzie to proste i na pewno toaleta będzie odwiedzana nie jeden raz). Przyjmij większą ilość witaminy C, możesz wypić szklankę soku z cytryny lub połknąć tabletki z witamina C. Pomoże. Zabezpiecz się wodą przy łóżku, na pewno się przyda po przebudzeniu.

Obudziłem się i żyje, co dalej? KOKTAJLE NA KACA!

Przygotowaliśmy dla Was dwie receptury na kaca. Pierwsza to klasyk – Bloody Mary z sokiem pomidorowym pikantnie doprawionym, drink bogaty w potas oraz dużą ilość witamin.
Na pewno pomoże w odzyskaniu wigoru.

Bloody Mary

40 ml Wódka
10 ml soku z cytryny
120 ml sok pomidorowy
Tabasco – według uznania (Od 1 do 4 kropel)
Sos Worcestershire – według uznania (2 krople)
Szczypta soli oraz pieprzu

Sposób przygotowania
Do przygotowania tego koktajlu potrzebujecie shakera dwuczęściowego. Do jednego kubka wlejcie wszystkie składniki. Następnie przelewacie koktajl z jednego do drugiego kubka, powodując łagodne wymieszanie się składników. Kolejno przelewacie Wasz koktajl na lód do wysokiej szklanki typu long. Dekorujecie łodygą selera naciowego lub jak na zdjęciu ciekawymi składnikami.

Frozen Wódka Sour   

50 ml Wódka
25 ml soku z cytryny
20 ml syropu cukrowego
Angostura Bitters – opcjonalnie

Sposób przygotowania
Wszystkie składniki wlewamy do blendera mechanicznego i dodajemy kruszony lód. Po wymieszaniu przelewamy do szklanki typu whisky. Będzie to bardzo zimny koktajl, jednak dzięki temu wprowadzimy do naszego organizmu małą ilość alkohol oraz sok z cytryny, co pomoże nam złagodzić gorszy dzień.

Mamy nadzieję, że chociaż trochę pomogliśmy, jednak to tylko od Was będzie zależeć jak Wasze przyjęcie się skończy. Pijcie odpowiedzialnie.

 

 

What's your reaction?
3Like0Love1Happy0Sad0Dislike