WOW – POP UP BAR Hotel Raffles

WOW KOKTAJLE – Oferta Consulting

Karta koktajli:  sezonowa? tematyczna? pop up bar? Co raz częściej miejsca koktajlowe nas zadziwiają, tylko w Warszawie możemy wymienić bez zastanowienia ponad 10 miejsc z rewelacyjną ofertą koktajlową. I oczywiście mogę zapewnić, że na Warszawie się nie kończy, mamy wspaniałych barmanów od Bałtyku po Tatry. Jeśli zastanawiasz się nad poszerzeniem oferty drinków u ciebie w lokalu, warto zatrzymać się na chwilę i przeczytać kilka wskazówek.


Przybliżę Państwu jedną z naszych ofert – WOW consulting dla obiektów gastronomicznych. Za przykład posłuży nam projekt POP UP Baru z 2021 roku w warszawskim Hotelu Raffles. Partnerem projektu był Chopin Vodka, my natomiast odpowiadaliśmy za stworzenie karty koktajli dla baru w hotelowym pavilonie w ogrodzie obiektu.

 

 

Miejsce było dosyć wymagające, ponieważ nie posiadało pełnego zaplecza gastronomicznego, był to bar mobilny, z ograniczoną możliwością serwisu. Założenia projektu to menu koktajlowe oparte o letnie lekkie koktajle z naturalnych, świeżych składników.

 

Kartę koktajli została zaplanowana z wykorzystaniem głównie Chopin Rye Organic, wódka organiczna doskonale się wkomponowała w trend natury. Warto tutaj nadmienić że jeśli dysponujesz ograniczoną ilością miejsca na barze, podstawa to wykorzystać jeden alkohol do kilku koktajli, dzięki temu zabiegowi nie towaru jemy się w dużej ilości w składniki alkoholowe oraz oszczędzamy miejsce. Składniki, które używaliśmy w koktajlach w 90% pochodziły z upraw organicznych, co jeszcze bardziej powieliło koncept z wytycznymi jakie otrzymaliśmy. Jedna organiczna wódka – trzy warianty koktajle.

Całe menu składało się z pięciu koktajli, kolejna receptura jaką przygotowaliśmy to orzeźwiający spritz na bazie wódki gatunkowej Krzeska, świeża, aromatyczna kompozycja. Trzeba pamiętać że menu musi być zaplanowane pod różnie podniebienia, dlatego smaki wytrawne i ziołowe to fajny kierunek. Oczywiście goście odwiedzający miejsca koktajlowe często wypijają od jednego do kilku koktajli. Dlatego bardzo ważna jest różnorodność!

Oczywiście posiłki lubimy kończyć deserem! Zgadzacie się? Na pewno tak, dlatego ostatni drink zamykała deserowa receptura na bazie likieru kokosowego oraz świeżej mięty z nutami słodkiego wermutu. Deserowa lekka wariacja koktajlu Grasshopper, jednak bardzo uproszczona ze względu na użycie likieru oraz świeżej mięty. Wiemy że koktajl cieszył się bardzo dużą popularnością.

Przy projektowaniu karty zwróciliśmy uwagę na techniki przygotowywania koktajli. Zawsze pamiętamy o tym że super koktajle to jedno, jednak musimy zaplanować ergonomie pracy barmana i jego zaplecze. Dobrze przystosowany bar, stacja barmańska, speed rack daje nam dużo większe możliwości. Dlatego zawsze zachęcamy przyszłych inwestorów do kontaktu z nami już na etapie projektowania barów, wydatek na pewno zwróci się z przyszłymi dochodami lokalu i bogatszą ofertę koktajlową.

Wracając do koktajl menu POP UP baru w hotelu Raffles spełniło wytyczne, wykorzystaliśmy produkty alkoholowe najwyższej jakości oraz dodatki BIO. Fajna prosta, różnorodna karta. W pełni wykorzystała potencjał baru mobilnego. POP up bar w hotelu Raffles był otwarty w godzinach popołudniowych oraz w wydłużonych godzinach pracy w weekendy. Z naszej strony na pewno bardzo fajna realizacja! Czekamy na inne ciekawe projekty.

Zapraszamy Państwo do poznania oferty WOW ARTIWA – DRINK COCKTAIL FEEL WOW!

Fotografia: 2increatives / Dasha Buben

What's your reaction?
1Like2Love0Happy1Sad0Dislike